Noderīgi~

Ciemats, vīnogas un burbuļi

21. Augusts, 2014

 
Prosecco ir visu iemīļotais vasaras burbulis, kā nosaukums cēlies no izbijušā Prosecco ciemata, tagadējās Triestes piepilsētā. Pašos Itālijas ziemeļaustrumos, pie Slovēnijas robežas. Lai gan mūsdienās izbijušā ciemata teritorijā ir atļauts darināt prosecco, lielākā daļa ražošanas notiek Veneto reģionā, tālu uz rietumiem.
 
Prosecco vīnogas
Līdz pat 2010. gadam par prosecco sauca arī dominējošo vīnogu ko izmanto šajā vīnā. Kamēr prosecco nebija pasaulslavens, vīnogas nosaukums neradīja nekādas problēmas. Bet, kad šī dzēriena popularitāte sāka pieaugt ģeometriskā progresijā, Itāļiem radās bažas par to, ka ārzemju vīndari varētu norādīt šo vīnogu šķirni uz dzēriena. Tādējādi liekot patērētājam domāt, ka tas ir īsts prosecco. 2010.gadā šo vīnogo oficiāli pārdēvēja par glera. Prosecco atļauts izmantot arī pinot bianco un pinot grigio vīnogas.
 
Prosseco dažādība
Sakarā ar to, ka prosecco apelācija apņem lielu teritoriju divos vīndarīšanas reģionos, visi prosecco nebūt nav vienādi. Lielākoties prosecco darina izmantojot charmat metodi, kas ir otrreizējā raudzēšana tērauda tvertnē zem spiediena. Dārgākus prosecco mēdz darināt pēc tradicionālās metodes, otrreizējā raudzēšana pudelē. Prosecco var būt gan dzirkstošs (spumante), gan viegli dzirkstošs(frizzante), gan vienkārši baltvīns, ko gan reti eksportē. Veneto vidienē, Valdobbiadene ciemata apkārtē ir prosecco DOCG apelācija, kas ir atzīta par vispiemērotāko glera audzēšanai. Šeit atrodams visdārgākais prosecco vīna dārzs Cartizze, kas atrodas 1000 metrus virs jūras līmeņa un pieder 120 dažādiem vīndariem.
 
Zonin Prosecco Cuvee 1821
Casa Vinicola Zonin ir lielākā privātā vīna kompānija visā Itālijā. Jau kopš 1821. gada Zonin īpašnieki seko vienam mērķim, apgādāt pasauli ar labāko itāļu vīnu un dzīvesstilu. Viegls un vasarīgs prosecco, ļaus jums izbaudīt pat visvienkāršākos dzīves mirkļus. Svaigs, ābolu, bumbieru un vieglas melones aromāts. Sausa, augļaina, atspirdzinoša garša ar maigi saldiem burbuļiem un svaigu citronu, greipfrūtu pēcgaršu. Garšo pēc piedzīvojumiem un vasaras.
 
Varaschin Prosecco di Valdobbiadene Spumante Extra Dry
Vīnogas šim prosecco audzētas Valdobbiadene apelācijā, kas arī atspoguļojas cenā. Kalnainajā apgabalā audzētās vīnogas izceļas mazāku ražīgumu, bet koncentrētu garšu. Augļains, saldens tropisko augļu aromāts. Tropiska, augļaina, saldena buķete ar meloņu, medus un greipfrūtu notīm.
 
Prosecco degustācija Wine & More
Nāc un izbaudi vienkāršos dzīves mirkļus itāļu stilā. Vīnu veikalā Wine & More, Brīvības 90, ieeja no Vidzemes tirgus. Bezmaksas degustācija pieejama 21., 22. un 23. augustā. Priekā!
 
Avots rakstam: PieToma.lv

Atpakaļ
Mailly Champagne Hennesy Casal Garcia Moet Chandon Nyetimber Juvé & Camps Plantation Polignac Cognac Estrella Damm Barcelona