Noderīgi~

Melnais princis - Cabernet Sauvignon

27. Augusts, 2014

Viena no slavenākajām sarkanajām vīnogām cabernet sauvignon ir arī viena no sešām dižciltīgajām šķirnēm. Daudzi uzskata, ka šī vīnoga cēlusies Bordo, Francijā. Tālu no patiesības tas nevarētu būt, jo cabernet sauvignon ir cabernet franc un sauvignon blanc tiešs krustojums. Bieži vien, krustojot izcilas vīnogas, rezultāts var sagādāt vilšanos, piemēram, pinotage. Tomēr cabernet sauvignon ir pārņēmis abu pēcteču labākās īpašības un burtiski iekarojis vīna pasauli. Šī vīnoga nereti tiek vainota vietējo vīnogu izstumšanā no aprites, galvenokārt atpazīstamības dēļ.
 
Sakritība vai likumsakarība
Mazas ogas, bieza miziņa, izturība pret kaitēm un konstanta atpazīstama garša ir cabernet sauvignon veiksmes atslēga. Lai gan šai vīnogai patīk siltums un lēni nogatavoties, to ir viegli audzēt visdažādākos apstākļos. Tā nav cimperlīga un, ja to iestāda, tā aug, atšķirībā no pinot noir, kas ir kā izlutināts pusaudzis. Cabernet sauvignon attīsta dažādus aromātus atkarībā no klimata, novākšanas laika un ozolkoka mucu pielietojuma. Bieži vīndari sajauc dažādas gatavības un dažādu mucu vīnogas lai padarītu gala produktu komplicētāku.
 
 
 
Pasaules slava
Daudzas mazāk atpazīstamas vīna valstis iepazīstina ar sevi izmantojot vīnogu šķirnes kā cabernet sauvignon. Diez vai jūs riskēsiet iegādāties nekad nedzirdētu vīnogu no kādas neatpazīstamas valstiņas. Bet nobaudīt slaveno cabernet sauvignon no eksotiska pasaules nostūrīša jau izklausās kārdinoši. Tas ir kā labi izstrādāts vīnogu zīmols.
 
Undurraga Sibaris Cabernet Sauvignon Reserva Maipo Valley
Sibaris ir īpaša Čīles vīnu reserve līnija. Šis cabernet sauvignon nācis no Maipo upes ielejas, kas atzīta par labāko reģionu šai vīnogai. Vīns 12 mēnešus izturēts franču un Amerikas ozolkoka mucās.  Elegants un daudzpusīgs aromāts. Samtaina,  sabalansētu augļu un ozolkoka buķete.

Catena Cabernet Sauvignon High Montain Vines
Vīns no Mendozas augstākajiem vīna dārziem, kas atrodas aptuveni 1-1.5 km virs jūras līmeņa. Vīns 12 mēnešus izturēts ozolkoka mucās. Spēcīgs, viegli rūgtens aromāts ar grauzdētu upeņu, kazeņu un melleņu notīm. Piesātināta, tanīniem bagāta buķete ar tabakas, kafijas, upeņu un vaniļas niansēm. Noturīga, savelkoša un viegli skābena pēcgarša, ar grauzdētas kafijas un kazeņu notīm. Jauneklīgs un ekspresīvs cabernet sauvignon.
 
 
Cabernet sauvignon degustācija Wine & More
Kurš no Dienvidamerikas milžiem tev patīk labāk? Nenogaršosi, neuzzināsi! Vīnu veikals Wine & More, Brīvības 90, ieeja no Vidzemes tirgus. Bezmaksas degustācija pieejama 28., 29. un 30. augustā. Priekā!
 
Avots rakstam: PieToma.lv

Atpakaļ
Plantation Wolfburn Citadelle Gin Glen Talloch Juvé & Camps Nyetimber Blue Nun Hennesy Estrella Damm Barcelona