Noderīgi~

Šampaņas DNS - Brimoncourt

29. February, 2016

Šampanietim jābūt jautram, vieglam un neformālam!

 
Šampaņa, viens no dārgākajiem pasaules vīna reģioniem. Katrs vīnogu audzēšanai derīgais pleķītis nes peļņu tā īpašniekam, kurš vairumā gadījumu to ir mantojis, nevis iegādājies. Krustām šķērsām ir saslēgti līgumi, uz kuru pamata vīnogas tiek pārdotas šampānieša namiem,  kuros darina šampanieti jau paaudzēm ilgi. Šī burvīgā dzēriena radīšana ir kā spēle, kurā visas kārtis jau sen izdalītas, jaunus spēlētājus neviens negaida.
 
 
 
 
 
 
 
 
Lai saprastu, kā tik veiksmīgi šajā stabilajā ekosistēmā ir ielauzies jaunākais Šampaņas nams "Brimoncourt", jāsāk ar stāstu par tā drosmīgu radītāju Alexandre Cornot. Dzimis Šampaņas senajā galvaspilsētā Reimsā militāristu un mākslinieku ģimenē. Neskatoties uz dzimtās pilsētas ietekmi, vīna industrija nebija Aleksandra pirmā izvēle. 8 gadus mācījies tieslietas Parīzē, kam sekoja 4 gadi veiksmīga jurista karjera. Sapelnītā bagātība ļāva Aleksandram apceļot pasauli un kļūt par mākslas darbu komersantu. Daudz laika pavadījis vienā no pasaules lielākajam metropolēm Ņujorkā, kur vīna kultūra stipri atšķiras no Francijā piedzīvotās. Amerikā vīns vēl joprojām tiek uztverts kā vienkārši, jautri, labi pavadīts laiks. Ar tiesāšanos un spekulācijām var labi nopelnīt, bet Aleksandrs vienmēr ir vēlējies ko radīt.
 
 
 
 
 
 
 
 
Kādā 2007. gada oktobra vakarā sens draugs no Šampaņas lūdza Aleksandru glābt viņa ģimenes tipogrāfiju, kura jau no rīta bankrotēšot. Aÿ Grand Cru vīna dārzu ieskautajā tipogrāfijā reiz drukāja visu šampanieša namu etiķetes. Nespēdams noskatīties, kā šis vēsturiskais uzņēmums iet postā, daudz nedomājot, Aleksandrs atgriezās dzimtajā pusē jau kā tipogrāfijas īpašnieks. 2008. gadā Aleksandrs iegādājās nepilnus 60 gadus neizmantotu šampanieša zīmolu "Brimoncourt". Šajā laikā visu pasauli satrieca lielā recesija jeb finanšu krīze, tas bija īstais un vienīgais brīdis, kad pamest visu un dibināt pašam savu šampanieša namu. "Plāns bija nerealizējams, atlika tikai to izdarīt." Krīzes iespaidā, pieprasījums pēc ekskluzīvā dzēriena sašūpojās, tas ļāva Aleksandram pārliecināt atsevišķus vīnkopjus pārdot vīnogas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2013. gada rudenī jau iznāca pirmais "Brimoncourt" šampanietis zem nosaukuma "Brut Régence". Šis nosaukums nav izvēlēts nejauši, "La Régence" bija vēsturisks laiks franču karaļa galmā, ballītes, māksla, liberālisms un šampanietis, daudz, daudz šampanietis. Amerikā pieredzētais atvēra Aleksandram acis un viņš saprata, ka šampanietim jābūt jautram, vieglam un neformālam, tieši tādam, kāds tas bija "La Régence" laikā. Tādējādi jaunākais Šampaņas nams ir vienlaicīgi arī vistuvākais Šampaņas DNS, šampanieša būtībai, uzskata Aleksandrs.
 

Atpakaļ
Mailly Champagne Juvé & Camps Moet Chandon Nyetimber Hennesy Estrella Damm Barcelona Citadelle Gin Wolfburn Blue Nun