Noderīgi~

Veldze karstiem vasaras vakariem

10. Jūlijs, 2014

.

Ko dzert?
Daži pieturas pie savas ikdienišķās vīna izvēles, lai tas būtu sarkans, salds vai pat stiprināts vīns. Varam jau sevi mocīt un mānīt, bet agrāk vai vēlāk vairums nonāk pie secinājuma, ka auksts, svaigs un viegls baltvīns ir pirmā izvēle tveicējošā vasaras dienā. Tas vai ūdens, bet kāds prieks dzert ūdeni, ja var dzer vīnu?
 
Kāpēc tieši baltvīnu?
Jo karstā laikā visas zvaigznes spīt tieši virs baltvīna. Pirmkārt baltvīnu pasniedz atdzesētu, bet sarkanvīnu istabas temperatūrā (ap 18C). Pašsaprotami, ka aukstāks dzēriens patīkami veldzēs pārkarsušo ķermeni un garu. Baltvīni ir samērā vieglāki par sarkanvīniem un tas ir tieši tas, kas vajadzīgs. Mēs gribam vīnu, ko ir viegli iedzert nevis jāmoka iekšā. Sarkanvīniem parasti ir vairāk % alkohola, nekā baltajiem. Papildus alkohols vēl vairāk atūdeņo ķermeni un nākošajā rītā varam rēķināties ar paģirām. Sarkanvīnā esošie tanīni un rūgtums kļūst nepanesami karstumā, toties baltvīna skābums patīkami atspirdzina.
 

Rias Baixas
Vīna reģions ziemeļrietum Spānijā, tieši virs Portugāles. Skaita ainava, kas atgādina Ēdenes dārzu. Milzīgas grīvas (Rias) stiepjas sauszemē no Atlantijas okeāna. Šī vieta ir populāra pateicoties nepārspējamiem albarino vīniem, kas sastāda aptuveni 90% saražotā vīnu apjoma. Rias Baixas albarino ir svaigi, eleganti un ļoti aromātiski ar patīkamu skābumu un minerālu toņiem.
 
Bodegas Castro Martin A2O Albarino
Moderna un inovatīva vīna darītava ar vairāk, kā gadsimtu senu vēsturi. A2O nozīmē A līdz O, izceļot vīnogas albarino pirmo un pēdējo burtu. Kāpēc tā? Albarino dominē, gan šajā vīnā, gan Castro Martin, gan visā Rias Baixas. Maiga saldena citrusa, persika un marmelādes smarža. Svaiga, augļaina un atspirdzinoši skābena garša ar izteiktu melones un medus notīm. Skābena un viegli saldena medus pēcgarša, kas ātri pārvēršas slāpēs pēc nākošā malka.
 
 
Vinho Verde
Šis Rias Baixas kaimiņš, atrodas pašos Portugāles ziemeļos. Dīvainie portugāļi šeit vīnogas audzē iekārtas kokos, sētās un pat telefona stabos. Šī prakse aizsākusies 16.gadsimtā, kad bija svarīgāk izaudzēt kukurūzu ar ko pabarot ģimeni. Mūsdienās šo praksi bieži izmanto lai izvairītos no nezālēm un puves. Reģions slavens ar savu zaļo, jeb svaigo vīnu. Vihno Veerde ir ļoti svaigs, jauneklīgs un viegli augļains ar šķipsniņu gāzes.
 
Quinta Da Aveleda Branco DOC Vinho Verde
Aveleda vīna nams pieder Guedes ģimenei jau kopš 1870.gada. Kā jau ģimenes uzņēmumā, kvalitāte vienmēr ir svarīgāka par kvantitāti. Viegls, augļains aromāts ar izteiktu persiku un meloņu noskaņu. Viegla un ļoti augļaina garša, persiki. Samērā īsa, atsvaidzinoša pēcgarša un atkal jau persiki. Persiki, persiki un tam visam pa virsu vēl persiki, es domāju, ka jūs sapratāt domu.
 
La Cote Flamenc AOP Picpoul de Pinet
Picpul de Pinet ir vīna klasifikācija Langedokā, Francijas dienvidos. Vīnam jābūt no 100% piquepoul blanc vīnogu šķirnes, kas senos laikos bija ļoti populāra Dienvidfrancijā, bet mūsdienās tiek izmantota reti. Viegls citronu un riekstu aromāts. Smalka, saldskāba garša ar citronu un ērkšķogu noskaņu. Ilgstoša, spirdzinoša un sausa pēcgarša.
 
Vasaras vīnu degustācija Wine & More
Vēlies vasarīgu vīnu, bet nezini ar ko sākt? Nāc nogaršo mūsu vīnus un ļauj vasarai sākties! Veikals Wine & More, Brīvības 90, ieeja no Vidzemes tirgus. Bezmaksas degustācija pieejama 10., 11. un 12. Jūlijā. Priekā!
 
Avots rakstam: PieToma.lv

Atpakaļ
Casal Garcia Wolfburn Plantation Estrella Damm Barcelona Moet Chandon Blue Nun Polignac Cognac Hennesy Citadelle Gin